Zdravé bývanie, architektúra, príroda a veľkomesto – rodinné domy v mestskej časti Praha Lysolaje

Lysolaje sú mestskou štvrtou, katastrálnym územím a od 24. 11. 1990 pod názvom Praha-Lysolaje aj mestskou časťou na severe Prahy. Jej výnimočnosť umocňuje kopcovitý terén s lesnou a lúčnou vegetáciou, ktorý z troch strán zabieha do jeho intravilánu alebo ho obklopuje. To síce sťažuje zakladanie a výstavbu domov vrátane infraštruktúry, ale nie chuť tu bývať.

ThermoWhite ® v zateplenej podlahe rodinného domu

Dom, o ktorom je reč, stojí v Čerešti, kde je súčasťou uličnej zástavby rodinných aj bytových domov. Teraz prechádza rekonštrukciou, súčasťou ktorej je aj hrubá tepelná izolácia podlahy, ktorú bolo potrebné realizovať rýchlo. A to sa podarilo predovšetkým s pomocou takzvaného vylievaného polystyrénu, ktorý vytvára vodorovnú, homogénnu a bezškárovú tepelnoizolačnú vrstvu, pochôdznu za 48 hodín pri splnení podmienok pre správne zrenie.

tekutá tepelná izolace Thermowhite

ThermoWhite. Tekutá tepelná izolácia s výnimočnou pridanou hodnotou

Výnimočnosť tejto izolácie nespočíva len v systémovom využívaní čistých odrezkov a zvyškov po zatepľovaní fasád, podláh a striech doskami EPS. Táto technológia navyše ponúka aj lepšiu tepelnoizolačnú účinnosť pri menšej spotrebe izolačného materiálu. To plynie z úplnej “celistvosti” jej prevedenia bez medzier a škár. Inou prednosťou je mimoriadna rýchlosť a presnosť realizácie.

Liaty polystyrén ThermoWhite v podlahách ateliéru prekonal očakávania

Za najrozšírenejší izolačný materiál u nás aj v susedných Čechách, sú považované dosky polystyrénu. V prípade použitia do podláh však nastáva potreba ich rezania na mnohokrát veľmi zložité tvary, čo predlžuje dobu realizácie aj celkové náklady na výstavbu. Riešením je alternatíva v podobe vylievaného polystyrénu, ktorý bez väčšej námahy montážnika vyplní aj najmenšiu dutinu. Svoju skúsenosť s týmto materiálom nám odovzdali aj tvorcovia nedávno dokončenej stavby v pražských Stodůlkách.

Tepelná izolácia bez kompromisov

V českém stavebnictví se stále ještě pod pojmem izolace, zejména pokud jde o izolaci podlah, běžně rozumí pokládka a řezání jednotlivých polystyrenových desek. ThermoWhite® nabízí jako alternativu jedinečný systém prověřený …