Nové servisné vozidlo ThermoWhite

Flotila MobilMixov (plno automatické miešacie linky na ThermoWhite) vyžaduje priebežný servis, preto odteraz používame nové servisné vozidlo. Servis poskytujeme naprieč Českom, Slovenskom a Poľskom.

ThermoWhite ® v zateplenej podlahe rodinného domu

Dom, o ktorom je reč, stojí v Čerešti, kde je súčasťou uličnej zástavby rodinných aj bytových domov. Teraz prechádza rekonštrukciou, súčasťou ktorej je aj hrubá tepelná izolácia podlahy, ktorú bolo potrebné realizovať rýchlo. A to sa podarilo predovšetkým s pomocou takzvaného vylievaného polystyrénu, ktorý vytvára vodorovnú, homogénnu a bezškárovú tepelnoizolačnú vrstvu, pochôdznu za 48 hodín pri splnení podmienok pre správne zrenie.

tekutá tepelná izolace Thermowhite

ThermoWhite. Tekutá tepelná izolácia s výnimočnou pridanou hodnotou

Výnimočnosť tejto izolácie nespočíva len v systémovom využívaní čistých odrezkov a zvyškov po zatepľovaní fasád, podláh a striech doskami EPS. Táto technológia navyše ponúka aj lepšiu tepelnoizolačnú účinnosť pri menšej spotrebe izolačného materiálu. To plynie z úplnej “celistvosti” jej prevedenia bez medzier a škár. Inou prednosťou je mimoriadna rýchlosť a presnosť realizácie.

Liaty polystyrén ThermoWhite v podlahách ateliéru prekonal očakávania

Za najrozšírenejší izolačný materiál u nás aj v susedných Čechách, sú považované dosky polystyrénu. V prípade použitia do podláh však nastáva potreba ich rezania na mnohokrát veľmi zložité tvary, čo predlžuje dobu realizácie aj celkové náklady na výstavbu. Riešením je alternatíva v podobe vylievaného polystyrénu, ktorý bez väčšej námahy montážnika vyplní aj najmenšiu dutinu. Svoju skúsenosť s týmto materiálom nám odovzdali aj tvorcovia nedávno dokončenej stavby v pražských Stodůlkách.